">
Dörtler Ticaret
Alış Satış

Euro 2,458 2,4328
Dolar2,9433 2,9359
Sterlin 1,7022
04 Ekim 2015, Çarşamba
 
Zeki Çakan Zonguldak MHP Millet Vekili Adayı
 
  Ana Sayfa        Haberler
Sonuçları Çok ağır olacaktı
Mollabey'li sel korkusunu yaşadı
05 Haziran 2012, Perşembe  02:18 Karakter Boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kayıtlı Reklam Yok

MOLLABEY SELE KURBAN GİDİYORDU

Alaplı ilçesi Mollabey yerleşkesinde 06.06.2012-Çarşamba gecesi saat 23.00 sıralarında etkili olan sağanak yağış seli yanında getirdi. Mollabey yerleşim birikimine en yakın köy olan Ahiler merkez köy başta olmak üzere-Düregelli deresi ve yağışlı deresinin uzun köprü mevkisinde su taşkınları yaşandı.

Su kanallarının taşması sonucu Güdük deresi namı ile bilinen küçük derenin taşması sonucu Mollabey şehir merkezine de su bastı. Bazı vatandaşların ahırlarına da basan sel sularından hayvanlar boğulma tehlikesi yaşadı. Ahırlarına sel basan vatandaşlar hayvanlarını sel sularından kurtarmak için olağan üstü çaba harcarken, şiddetli yağışın yavaşlaması sonucu hayvanlarını kurtarabildi.

 

Bu arada Ahiler köyü Muhtarı İsmail Gülten sağanak yağışla birlikte köy hudutlarında taşmak üzere gelen dere yataklarında inceleme yaptı. Dürgelli mahallesinin alt kısmında yetersiz kalan su kanalında dolayı sel suları yolun üzerinden aktı. Yine ahiler muhtarlığı hudutları içinde olan Güdük deresi mevkisinde derenin taşması sonucu Mollabey yerleşkesi sel taşkını yaşadı. Şiddetli yağışın hafiflemesi ile Mollabey olası bir faciadan kurtuldu.

 

Şiddetli yağış esnasında yağmurluğunu giyerek köyü hudutları içinde ve derelerdeki durumu kontrol eden Muhtar İsmail Gülten Gazetemize şu açıklamada bulundu. “Köyümüz hudutları içinde bulunan dere yataklarının ve su kanallarını bakım tamir  ve genişlemesi için İlgili makamlara Muhtarlık olarak bilgi verdik. Ve buralardaki sıkıntının bir an önce değerlendirilmesi ve çalışma yapılması için dilekçe ile başvurduk. Bu yağmurda köyümüzü ve Mollabeyi Allah korudu. Şiddetli yağış biraz daha devam etse idi, neticesi çok vahim sonuçlarla bitecek sıkıntılar bizi bekliyordu” dedi.
 
 
 
Foto-Haber-Gürol Öztürk


Bu haber 1168 kez okunmuştur.
Haberler
ÇARESİ NE İSE BİR AN ÖNCE BAKILMALI
Ölümünün 6. yılında arkadaşları adına turnuva düzenledi
 
Haber  Blog Video Foto İlanlar
Üye Girişi
Dörtler Ticaret ; Kalitenin Adresi, Ucuzluğun Merkezi
Röportaj
EREĞLİ MÜSİAD ŞUBE BAŞKANI FARUK YAZICI İLE "GÜR" SÖYLEŞİ..
Yazarlar


ARTIK YETER ! KANIM DONUYOR!

9 Eylul 2015
Video
Dörtler Ticaret ; Kalitenin Adresi, Ucuzluğun Merkezi
Sisteme Kayıtlı Günün Ayeti Bulunmamaktadır.

Kaynak Yok
REKLAM   l  İLETİŞİM   l   KÜNYE   l   GİZLİLİK İLKELERİ   l   YAYIN İLKELERİ    l   RSS